NİTELİKLİ İSTİHDAM İÇİN İMZALAR ATILDI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) istihdama yönelik verdiği desteği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından Kalkınma Ajansları 2022-2023 teması olan “Genç İstihdamı” faaliyetleri ile bir araya getirdi.

Nitelikli Geliştirme ve İstihdamı Artırmaya Yönelik Mesleki Eğitim Kursları Düzenlenmesine İlişkin İşbirliği Protokolü, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi (BALOSB) Müdürü Mesut Eray ve GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç’ün katılımı ile GMKA Balıkesir Hizmet Binası’nda imzalandı.

Protokol kapsamında 5 farklı alanda eğitimler verilecek.
Öğretici desteği Altıeylül İlçe MEM tarafından sağlanacak

  • CNC Tezgâhları ve Programlama,
  • Gazaltı (Mig-Mag) Kaynak,
  • 3 Boyutlu Tasarım (Solidworks),
  • 2 Boyutlu Tasarım (Autocad)
  • İleri Excel Geliştirme ve Uyum

başlığındaki kurslar aracılığıyla 125 kişiye nitelik kazandırılması hedefleniyor.

Eğitimler, her biri hem teorik hem uygulamalı olarak, GMKA güdümlü projesi ile 2019 yılında hayata geçirilen “BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi”nde (MESTEM) gerçekleştirilecek.

Kursa katılmaya hak kazanan kursiyerler; Mesleki eğitim belgesi ile meslek sahibi olma, eğitimlerini tamamladıkları durumda iş bulma sürecine destek gibi avantajlar da elde edecekler. Eğitimler için başvurular (0266) 281 1010 / 240 numaralı telefon ile ya da basvuru@balosb.org.tr mail adresi üzerinden yapılabilir.