BALOSB’DEN FARKINDALIK HİZMETİ

ERKEN TANI HAYAT KURTARIR

İl Sağlık Müdürlüğü, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa olarak kanser tarama TIRI OSB’de fabrika personellerine hizmet verdi, kanser tarama testi yaptı. TIR içerisinde meme kanseri, bağırsak kanseri, kolon kanseri, rahim ağzı kanseri taramaları yapıldı.

“Erken Tanı Hayat Kurtarır” sloganını benimseyen BALOSB Yönetimi yaptığı bu yerinde uygulama ile takdir ve teşekkür kazandı. TIR’ı ziyaret eden ve sağlık çalışanlarına kolaylıklar dileyerek çalışmalar hakkında bilgi alan BALOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki ve BALOSB Müdürü Mesut Eray 40 yaş üzeri erkeklerin yaptırdığı bağırsak kanseri taraması yaptırdı.

“ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN BİR FIRSAT”

Yapılan hizmet ile ilgili bilgiler veren BALOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüseyin Bekki “Organize Sanayi Bölgesi Balıkesir’imizin yüz akıdır. 17 bini aşan çalışanımız var. Kanser Tarama TIRI OSB’de çalışanlarımıza hizmet veriyor. Fabrikada çalışan arkadaşlarımız buraya gelerek tarama yapıyor. Personellerimiz ilgi gösteriyor. Çalışanlarımız için bir fırsat. Erken teşhis hayat kurtarıyor” dedi.

TOPLUMSAL KONUYA FAYDA SAĞLADIK”

BALOSB Müdürü Mesut Eray da “Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve BALOSB olarak sağlık anlamında önemli ve erken tanıya dikkat çekmek için bir çalışma gerçekleştirdik. Fabrikada çalışan personellerimiz TIR’a gelerek muayene olup, test oluyorlar. Toplumsal konuya fayda sağlamaya çalıştık. Çalışanların ilgisi oldukça iyi. Sağlık çok önemli, bizde bunun bilincindeyiz. Kanser tarama TIRI içerisinde erkek-kadın kanser taraması hizmeti yapılıyor. Binlerce çalışanın olduğu BALOSB’de bu hizmeti verdiğimiz için mutluyuz” dedi.